top of page

Nový blog a Youtube kanál o focení

Tento blog bude sloužit jako podpora mého Youtube kanálu, na němž bych rád v příštích měsících a letech zveřejňoval videa o focení, od úplných základů až po konkrétní tipy. Rád bych tím pomohl zejména začínajícím fotografům s jejich začátky.

Důvodem, proč jsem se rozhodl začít natáčet videa na Youtube a fakticky vzato se tak stát "Youtuberem" (ač tento termín nemám rád), je to, že už jsem po dvanácti letech, v nichž jsem se aktivně věnoval fotografii, nasbíral dostatek zkušeností a znalostí, abych je mohl předávat dál těm, kteří začínají.


Když vpzomínám na své začátky, které se datují k Vánocům 2007, kdy jsem dostal svou první zrcadlovku (Nikon D3000, dnes už veterán), Youtube ještě nebyla zdaleka tak rozšířená platforma, jako je dnes, a tak žádná výuková videa neexistovala. Veškeré informace o focení jsem musel získávat skrze psané články, a orientovat se v nich byl celkem problém.


Proto si myslím, že shrnout do jednotlivých videí jasně a přehledně informace a znalosti o základech fotografie může být pro řadu začátečníků velmi prospěšné a může jim to pomoci posouvat se v tomto náročném, ale krásném oboru dál a dál. Doufám a věřím, že tento kanál bude mít aspoň dílčí úspěchy pro ty, kteří informace z něj mohou ocenit.11 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page