top of page

Co mě vedlo k projektu MyHero.cz

V první řadě je nutno říct, že projekt MyHero je zcela nekomerční. Nesleduji za ním žádný hmotný zisk, je to prostě projekt pro lidi a projekt, jehož myšlenka mi dává smysl. Původně jsem neměl v plánu tento projekt vytvářet a už vůbec ne spojovat s focením, šlo spíše o mé vnitřní nastavení, kdy jsem často přemýšlel nad tím, že jsou v mém životě lidé, kterým jsem za něco vděčný, a že nevím, jak bych jim svůj vděk vyjádřil nebo "splatil".

Celou myšlenku v podstatě odstartovala moje máma, která mě celý život vychovávala způsobem, jež je, v porovnání s mnoha mými vrstevníky, zcela jedinečný. Vždycky obětovala pro mě a mou sestru všechno, abychom se měli co nejlépe. To, co si musela prožít, zvlášť po rozvodu, který přišel po třiceti letech manželství, je něco, co by málokdo ustál. Ona to nejenže ustála, ale dál se ze všech sil snaží, aby rodina fungovala, a abychom my - už dávno dospělé děti - měli to, na co jsme byli zvyklí.


Dlouho jsem uvažoval, jak jí svůj vděk vyjádřit. A pak mě napadla myšlenka výzvy MyHero. Inspiraci jsem si vzal z podobného zahraničního projektu, který ale nebyl spojen s fotografováním. Mně ale toto spojení napadlo, a čím víc jsem nad ním uvažoval, tím víc mi dávalo smysl. Vždyť zvěčnit ten moment, toho hrdinu, a z vaše pohledu jako fotografa vlastně zastavit čas v momentu, kdy cítíte nebo projevujete vděk vašemu hrdinovi, je právě to, čeho bych rád docílil. Rád bych tím prodloužil toto poděkování na dobu neurčitou, nejlépe navždy.


A proto je tady projekt MyHero. Nesleduji za ním žádný větší cíl, a už vůbec ne žádný materiální cíl. Fakt, že tento projekt spouštím na svých webových stránkách, což mi teoreticky může přinést pár klientů, je pouze jakousi daní za dlouhý čas, enerigi a finance obětované tomuto projektu. Ale i tak bych rád veškeré finance, které mi přinesou případné zakázky přicházející z výzvy MyHero, věnoval na charitativní účely, tak, abych mohl s čistým svědomím říct, že tento projekt - projekt MyHero - je čistou fotografickou výzvou bez jakéhokoliv materiálního principu.


Protože materialismus by u myšlenky takového formátu vůbec neměl existovat. Mělo by to být jen o tom, že chceme vyjádřit dík lidem, kteří si jej zaslouží. A když to můžeme spojit s oborem fotografie, který všichni tolik milujeme, je to jen bonus navíc.2 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page